ALSRacing/

18. 5. 2018

TT pojezdy M810 a M131 – verze 2018

Filed under: Novinky — admin @ 11:10

Oba naše TT pojezdy se pomalu a jistě usídlují na kolejištích a tak je na čase představit aktuální variantu v jaké jsou nyní dostupné. Oba pojezdy s druhou vyráběnou sérii doznaly nepatrné změny v koncepci rámu a zapojení napájení. Výrobně složité drážky pro vodiče a pracné stáčení a izolování tenkých měděných pramenů při zapojování sbírání proudu z ložisek převodovek bylo nahrazeno kombinací tenkého pásku a tenkých izolovaných vodičů.  Aktuálně se nyní rozlišují dvě vyráběné varianty a to „DC“ a „digitál“

M810-DCversion01

Varianta „DC“ má velmi zjednodušené zapojování pomocí  kuprextitové  sběrnice vsazené do drážek ve spodní straně rámu a vodiče s izolací de facto vůbec nejsou potřeba.

M810-DCversion02

Varianta „digitál“ je zapojena klasicky pomocí tenkých vodičů jež jsou vyvedeny nad horní stranu rámu (do prostoru karoserie) a jsou ponechány delší aby bylo možno do přívodů k motoru osadit dekodéry.

M810-decoderversion02

M810-decoderversion01

Popis změn a úprav je zde:

  • Unašeče kardanových pouzder jsou shodné velikosti, byly vyrobeny o něco kratší a tak netřeba rozlišovat při montáži kam které pouzdro půjde jak bylo původně v návodu uvedeno
  • Rámy v nové variantě nemají shora drážku pro uložení vodičů, ale ze spodní strany je vyfrézována kapsa pro možnost osazení dvojice kuprextitových sběrnic jež slouží jako snadný propoj od náprav k elektromotoru. Tyto sběrnice se osazují jen v případě tzv. analogoového způsobu napájení.
  • Přímé přívody od ložisek převodovek jsou nyní realizovány měděným páskem šířky cca 0,8mm a síly cca 0,07mm. Odpadá pracné zkrucování tenkých měděných pramínků vodiče a komplikované izolování vodiče. Izolační bužírka se nyní přetahuje pouze přes oblast propoje pásku a tenkého izolovaného vodiče, který následně prochází otvorem v rámu na horní stranu. Zento způdob zapojení je  použit u varianty, kdy je pojezd osazován dekoderem a vodiče od sbírání jdou do dekoderu a od něj je následně zapojen motor.  Ve variantě analog připájíme nenapnutý pásek přímo  na sběrnici v rámu (sběrnici přilepíme do drážky v rámu pomocí sekundového nebo epoxy lepidla)

M131-02

  • Cu pásek ustřihneme asi na délku 18mm a opatrně pájíme na ložiska (pozor na orientaci – pravé/levé ložisko) Pochopitelně platí vše dříve popsané že se přívody páji na  samostatné ložisko neosazení v převodovce !!!!
  • Po složení převodovek a  jejich osazení  do závěsů tyto pásky vhodně zkrátíme a buď opatrně a rychle připájíme přímo na sběrnici (analog varianta) nebo na ně pájíme tenké izolované propojovací vodiče (digitál varianta) a převlékneme na spoj izolační bužírku v délce cca 10mm.
  • Pozor !!! Pásek, resp. Jeho volná délka by neměla být nikdy od ložiska kratší než 12mm  – převodovky se musí volně pohybovat a pásek nesmí být napnutý !!!

Aktuální nabídku pojezdů a jejich stavebnic najdete zde:

http://www.rcmicrocars.eu/obchod/category.php?id_category=203   resp.

http://www.rcmicrocars.eu/obchod/category.php?id_category=358

Pro další informace k výrobkům,  ale i pro podrobnosti ohledně možnosti dodávek do zahraničí např. na Slovensko  využijte koontakt na info@rcmicrocars.eu  nebo na tel. +420774647272  (12.00-22.00)

 

 

Powered by WordPress