ALSRacing/

22. 2. 2009

Infra měření okruhů

Filed under: — admin @ 02:52

Informace o cenově dostupných  komponentech pro měření okruhů při závodech Rc modelů aut.

Pro pořádání závodů je nezbytně nutné vlastnictví nějakého spolehlivého měřícího systému. Nejrozšířenější měřící systém označovaný AMB je velmi nákladnou záležitostí a z těchto důvodů je pro menší kluby či zájmové skupiny velmi obtížně dostupný. Mimo to je také díky velikosti personálního čipu méně vhodný pro modely malých měřítek. V zahraničí se proto před časem objevily systémy měření na principu infra signálů.

 Základem těchto systémů je snímací rampa nad tratí, čip (vezený v modelu) vysílající svůj kód a pochopitelně datová sběrnice a vyhodnocovací program v PC.
Tyto systémy jsou výrazně levnější než systém AMB a i přes určité nedostatky se poměrně rychle rozšířily a celkem spolehlivě fungují zejména u modelů malých měřítek. Nicméně např. systém Robitronic s čipy ALSracing byl prakticky otestován i závodech off-road elektro buggy 1/10.
ALS racing nyní nabízí pro zájemce o měření dvě alternativy těchto systémů. Jednou je vlastní kompletní stavebnicový systém sestávající z deseti snímacích čidel v tzv. bráně, převodníku, propojovacího kabelu a dvaceti kusů vysílacích čipů do modelů. Tento systém má od konkurenčních systémů jednu zásadní odlišnost a to, že jeho výstup simuluje výstupní data populárního AMB. Díky tomu je uživatelům umožněn výběr z poměrně široké nabídky kvalitních a snadno dostupných vyhodnocovacích programů (např. Laps free, RC-timing). Celý systém je stavebnicový a vyrábí se zakázkově přesně podle požadavků zákazníků. Systém lze dodat i s menším počtem čipů, nebo s menším počtem snímačů v bráně čímž se zlevní. Jedinou nevýhodou tohoto systému je že čipy nejsou tzv. personální, nemají tedy jedinečný kód. Jejich číslovaní je analogické se starým AMB systémem tzv. AMB20.
Druhou variantou je systém firmy Robitronic ,který je ale v základu poměrně ošizený co do počtu snímačů v bráně a také jeho programové vybavení není příliš komfortní záležitost. I tento systém je ale stavebnicový a lze jej tedy rozšiřovat. K tomuto systému nabízí ALSracing vysílací čipy do modelů vlastní výroby, které jsou kompatibilní, ale oproti originálním Robitronic čipům výrazně levnější.
V případě zájmu o měření nás kontaktujte pro získání dalších informací.  Samotné personální měřící infra čipy pro Robitronic měření lze pak standartně zakoupit v libovolném počtu kusů.

ALS racing dodává personální infra čipy pro časomíru Robitronic!!!!

personalrobitronic

 

Powered by WordPress