ALSRacing/

29. 1. 2009

Historie ALSracing

Filed under: — admin @ 01:04

Prvotní myšlenka  konstruovat a vyrábět malosériově stavebnice malých RC modelů aut vznikla někdy kolem roku 2003, když se na trhu objevila první on-road osmnáctina od firmy HPI micro RS4, a kdy se také objevily první pokusy takové modely ve zjednodušené podobě amatérsky podomácku stavět.  Za šest let vývoje, vymýšlení, pokusů i bezpočtu omylů, je dnes již pevně nastoupený směr vývoje v podobě tří linií modelů, členěných podle měřítka.

Jsou to modely osmnáctin, kde je většina úsilí soustředěna na vývoj a výrobu tuningu pro známé modely 4WD Xray M18 resp. M18Pro a 2WD Robitronic Scalpel,  dále to jsou modely v měřítku 1/24 a nakonec řada populárních  modelů v měřítku 1/28 (obdoba mini-z).

Ovšem v minulosti tomu bylo trochu jinak.  První malosériově vyráběný model 1/18 ALSracing ECO M1 byl celokovový a prakticky nezničitelný podvozek, následovaly další již laminátové modely 1/18 i 1/24, přičemž některé dnes již  budí spíše úsměv…. ale některé obsahovaly, či obsahují vcelku nadčasové myšlenky.

 

 

Jako další  následovaly modely zadokolek 1/18  s diferenciálem v typové řadě M180, od kterých se ale zájem a vývoj stočil na menší modely měřítka 1/24. Model M240 získal díky jednoduché a také téměř nezničitelné koncepci své rozšíření mezi dětmi jako úplně první Rc model automobilu vhodný i pro modelářské kroužky. Stavbu zvládli i opravdu hodně malé děti. Na výstavě Model-Hobby v roce 2005 byl tento produkt oceněn titulem model roku.  To  vše je dnes již skoro zapomenutá historie, protože vývoj v malých Rc automodelech šel neuvěřitelně rychle kupředu. Nicméně byla to poučná cesta, na jejímž konci dnes stojí špičkové závodní speciály jako M280C, M242C či excelentní tuningové sety pro přestavby modelů Nanda NRX18 či Xray M18 a M18pro. To, že momentálně ALsracing nevyrábí svoji vlastní kompletní osmnáctinu ovšem vůbec neznamená, že by byl vývoj původní řady 2WD modelů M180 definitivně ukončen. Spíše naopak, modely 1/18 s náhonem tuhé zadní nápravy v poslední době ukazují, že mohou úspěšně konkurovat hromadně vyráběným 4WD, a dokonce nejen to. Poslední vývoj naznačuje že se zadokolky vracejí na závodní tratě v plné síle a to nejen v měřítku 1/18 a tak se nechme překvapit, co přinese budoucnost…..

Jedno ale mohu říci již dnes, ALSracing je stále teprve na začátku cesty, ale už ne na rozcestí……směr a cíle jsou již pevně dané.

Powered by WordPress