ALSRacing/

27. 3. 2019

Novinky v sortimentu převodů M0,2 pro pojezdy a jiné aplikace

Filed under: Novinky — admin @ 23:59

Dosavadní sortiment ozubených kol pro pojezdy je sice velmi rozsáhlý ale s tím jak roste odvaha modelářů poprat se s konstrukcemi velmi malých pojezdů, kde je třeba počítat s každou desetinou milimetru prostoru a kde se často využívají miniaturní vysokootáčkové corelles motory (použité z vibračních vyzvánění a mini dronů), objevila se potřeba dosahovat vyšších převodových poměrů aby se původní otáčky motorů (běžně přes 50000 RPM) dostaly na mez únosnou pro železniční modeláře, ukázala se potřeba rozšířit nabízenou řadu ozubených kol směrem vzhůru.

M02-S00

Původní řada končila na 28 zubech.  Nyní je k dispozici rozsah až do 40-ti zubů. Rozšířena byla nabídka ve variantě ozubeného kola síly 2mm pro osy 1,5mm (k nalisování) a to v klasickém čelním provedení (kompletně po jednom zubu) tak v provedení šikmém ne konstrukci šnekových převodů až do poměru 1/40. Zde je ovšem řada od 28-mi zubů „hrubší“ tedy jsou dostupná kola se sudým počtem zubů (ob dva zuby – 28/30/32 ….. 40T) Provedení je opět v síle 2mm s otvorem pro osu 1,5mm.

Tato ozubená kola lze vedle konstrukcí reduktorů, rozvodových systémů aj. v pojezdech železničních modelů využít i v jiných modelářských konstrukcích. Pochopitelně fantasii se meze nekladou a tak převody mohou najít využití též v hračkách, modelech robotů, či v konstrukci podvozků funkčních micro modelů automobilů do kolejišť (např. pro pohon zadní nápravy v systému modelů autíček Faller Car)

Převody naleznete v našem E-shopu zde:

http://www.rcmicrocars.eu/obchod/category.php?id_category=298

http://www.rcmicrocars.eu/obchod/category.php?id_category=201

M02-C00

 

 

Powered by WordPress