ALSRacing/

2. 3. 2019

Kvalitní vercajk je základ … ten z Čajny to ale často není …..

Filed under: Novinky — admin @ 19:31

Již několik let vyrábíme kvalitní navrtáváky na soustruh pro jemnou mechaniku, takže sám nemám důvod kupovat levný nástroje na Aliexpresu,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nicméně shodou okolností jsem se stal majitelem několika kusů vybrušovaných HSS navrtáváků 0,8mm, které na první pohled nevypadali nejhůř. Zděšení nastalo při pokusu vrtat … nešlo to ani omylem. Špatný výbrus břitu byl vidět už pod nepříliš velkým zvětšením ….. Nástroje jsem koupil v aukci na Aukru, kde jsem je dražil v budgetu s několika závitníky o které mi primárně šlo.  Závitníky byly podle označení i foto známá značka a protože prodejce byl obchodník s nástroji, tak jsem bláhově předpokládal, že i ty navrtáváky budou něco ucházejícího. Foto na aukru však klame …

To co přišlo  si můžete prohlédnout zde:

Navrtáváky jsem se tedy pokusil přebrousit a snad se to v rámci možností a mizerné kvality původního výbrusu jakž takž povedlo, vrtají, ale na ocel to nejspíš nebude … jsou už od původního výrobce silně zeslabené, navíc co kus to originál. Chybami se ale člověk učí …. Zde je jedno video,  kde je vidět nový výbrus a hlavně porovnání jak vrtá tedy spíš nevrtá původně dodaný materiál a jak to vrtá po přebroušení.

Myslím že video je dost poučné a může Vám pomoci když budete někdy zkoumat proč se Vám na soustruhu nedaří udělat kvalitní a přesný otvor …. navrtání je totiž základ !!!!!!!!!

Jak to vypadá když se osadí přesný stroj přesnými nástroji (navrtávák HSS z naší výroby) můžete vidět na ukázce obrábění zde:

Všechny díry jsou v toleranci H7 což je u průměru 1,5mm 0,009 … slovy DEVĚT TISÍCIN !!!!!!!!!

Přesný navrtávák od nás můžete zakoupit zde: http://www.rcmicrocars.eu/obchod/product.php?id_product=1819

Popřípadě lze objednat zakázkový výbrus klidně i ve velikosti 1mm … více info popř. na info@rcmicrocars.eu

Nákupem našich produktů podporujete českou firmu,  nikoliv nadnárodní korporaci, překupníky a čínské soudruhy ….

 

 

 

 

 

Powered by WordPress