ALSRacing/

21. 12. 2018

Kola a okolky pro železniční modely

Filed under: Novinky — admin @ 14:44

Během vývoje pojezdů motoráků M810  (M152)  a  M131 jsem řešil otázku výroby kol resp. okolků. Sice jsou stále ještě na trhu dostupné okolky resp. dvojkolí vyráběné v zahraničí, ale pro moje potřeby celokovového okolku, kde je izolace tvořena hřídelí resp. ozubeným kolem populární TT převodovky nejsou standartní  dostupná kola či dvojkolí příliš vyhovující.

DSC_0152

Proto jsem oživil projekt vlastní výroby okolků s profilem RP25, který byl zahájen před mnoha lety, někdy okolo roku 2010. Potřebný tvarový profilový nástroj byl k dispozici, ale tehdejší aktivita skončila na problému s nedostupnou vhodnou povrchovou úpravou. Tuto záležitost se však  podařilo úspěšně vyřešit během roku 2017 a tak mohu nyní po zkušenostech s výrobou většího počtu různých provedení okolků konstatovat, že je výroba libovolného okolku bez problému realizovatelnou záležitostí.

V příloze si můžete prohlédnout ukázky různých zakázkových okolků z mosazi, ale i okolků z plastu pro modely vozíků důlních železnic které jsem realizoval pro naše zákazníky. Výroba zakázkových okolků je nicméně podmíněna určitou sériovostí výroby, bohužel vyrobit pár kusů je kvůli vysoké náročnosti přípravy výroby a kvůli subdodavatelským podmínkám u povrchové úpravy mosazných variant nemožné. Pokud ale pro Vaši produkci modelů potřebujete objemy od 100ks okolků výše není problém zakázkovou výrobu realizovat. V případě zájmu mne kontaktujte na info@rcmicrocars.eu  nebo na tel. 774647272 (12.00-22.00) pro sdělení podrobností o možnosti výroby.

V příštím roce bude také určitý skladový sortiment kol resp. okolků zaveden do nové sekce e-shopu.

okolky mosaz + černý nikl

DSC_0322

DSC_0358

 

 

Powered by WordPress