ALSRacing/

1. 12. 2017

Universální kardany pro železniční modely

Filed under: Novinky,Vláčkaři aneb něco pomalejšího — admin @ 02:04

Sortiment našich kardanů a microkardanů pro železniční modeláře je sice celkem obsáhlý, ale rozhodně nemůže pokrýt celé možné spektrum konstrukcí pojezdů a tak jsem připravil novinku v podobě tří speciálních a především universálně využitelných sad oblíbených psích kostiček.

set kardanů1

Jako první si představíme novinku v podobě „big“ setu kardanů s 3mm kuličkou a piny 0,8mm, kterou jistě ocení zejména experimentátoři ve stavbě pojezdů, kteří takříkajíc dopředu nevědí, jak jim ten kardan vyjde….. Nová sada obsahuje vždy po dvojici kardanů s roztečí pinů 5, 12 a 16mm a dále pak universální materiál na sestavení libovolné délky kardanu v určitém rozsahu délek. V rámci dodaného středního dílu který lze snadno dělit pomocí ostrého skalpelu nebo lámacího nože je možno dosáhnout až rozteče pinů cca 50mm a nebo například dvojice 20+30 mm dlouhých  kardanů či dvojice 25+25mm atd.).   Cena tohoto kardanového setu je 149,- Kč

Další novinkou v nabídce je samostatný (menší) set universálních kardanů který obsahuje 40mm dlouhou spojovací trubičku a 4 kusy kulových zakončení s piny. Pro finální použití je třeba jen naměřit rozteč pinů v modelu, správně zkrátit trubičku nožem  a pak už jen zalepit kapkou sekundového lepidla koncovky s piny. Konec trubičky je případně vhodné trochu zbrousit do kuželu ale pokud se nechá vyčnívat kousek 1mm středové tyčky pinové koncovky, tak to není nezbytně nutné. Set obsahuje 4ks koncovek s 3mm kuličkou a piny 0,8mm  a jeden kus spojovací trubičky v délce 4mm. Cena setu je 49,- Kč

universální kardan0

 

universální kardan1

Poslední novinkou je pak set umožňující výrobu libovolně dlouhého (opět v rámci délky dodaného polotovaru) microkardanu s kuličkou 2mm a piny 0,4mm. U toho setu je středová trubička z hliníku a po zkrácení či „nadělení“ potřebné délky např. pomocí žiletkové pilky je nutné zbrousit konce do kužele. Nejjednodušeji to jde například pomocí pilníku kdy trubičku opatrně upneme do sklíčidla dremelky, vrtačky a nebo soustruhu a roztočíme. V dodávaném setu nemá trubička konce upravované jako na níže uvedených fotografiích ze kterých je zcela jistě jasné jak má vypadat finální kardan. Set obsahuje trubičku délky 30mm a 4 kusy microkardanových 2mm kuliček s piny. Délka finálního microkardanu je už jen na Vás (maximum je cca 36mm). Cena setu je 59,- Kč. Pozor sety neobsahují kardanové unašeče, ty je třeba objednat samostatně dle průměru hřídelí na které budou aplikovány.

uni microkardan0

uni microkardan1

Koncovky s kuličkou je samozřejmě nutno, tak jako u předešlého typu, opatrně do trubičky zalepit například sekundovým lepidlem.

Materiál lze jako obvykle objednat na www.rcmicrocars.eu

 

 

Powered by WordPress