ALSRacing/

16. 11. 2017

Výroba převodů na zakázku

Filed under: Novinky — admin @ 02:21

V poslední době jsem realizoval, pokud jde o ozubená kolečka několik zajímavých akcí. Protože by fotografie produktů mohli pomoci dalším zákazníkům, kteří případně hledají náhradu za nějaké poškozené díly a to nejen v železničních modelech, rozhodl jsem se presentovat zde pár fotografií těchto produktů i se stručným popisem technologických výrobních možností.

převody Brawa01

Pokud řešíte problém s náhradou nějakého atypického ozubeného kola, nebojte se u mne zeptat na tel. 774647272 (12.00-22.00) nebo na info@rcmicrocars.eu ……

Výroba je obvykle možná již od série cca 10ks, tedy ne, že by nešlo vyrobit i jen jeden kus dílu, ale to bývá kvůli pracné přípravě výroby ozubení na odvalovkách hodně drahé, takže ekonomicky snesitelná je zpravidla nějaká menší série. Výjimkou mohou být díly vyrobené úpravou nějakého existujícího (u nás na skladě) vhodného polotovaru kterých máme také celkem dost.

Běžně vyrábíme ozubená kola z delrinu (černý nebo bílý ertacetal), mosazi a duralu od modulu 0,2 do modulu 1 (k dispozici je řada nástrojů pro moduly odstupňované po 0,05mm a také některé speciální moduly pro díly do měřících zařízení, např. modul 0,159 který poskytuje rozteč zubů 0,5mm aj.). Průměr kol maximálně cca 75mm.  Lze vyrobit jak čelní tak šikmé (úhly do cca +/-18°) ozubení.  Specialitou jsou pravoúhlá tzv. korunová (crown gear) kola, která vyrábíme v modulu 0,5 odvalovací technologií a tak mají zuby naprosto přesný a hlavně geometricky správný tvar. Ukázka výroby takového kola je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=BuMPvwdIoEI

Maximální průměry těchto kol jsou možné do cca 38mm, minimální je výroba kola s cca 15-ti zuby.

Novinkou je také zvládnutí technologie výroby malých kuželových kol s velmi solidní geometrií. Málokdo totiž ví, že technologie výroby geometricky správného kuželového kola s malým modulem (tvar zubu je v každém místě kuželu jiný a mění se lineárně – na kuželu se průběžně mění tvořící modul) je vždy více či méně kompromisním postupem mezi konstrukčně správným tvarem a rozumnou vyrobitelností. Díky zvládnutí speciálního postupu a CNC technologii umíme tato kola velice slušně fungující s tvarem který se blíží teoretickému profilu.

 

 

 

 

Powered by WordPress