ALSRacing/

3. 12. 2014

Opravný set pro nárazníky modelů Xray M18 a M18pro

Filed under: Novinky,Osmnáctiny — admin @ 19:26

Přestože jsou modely on-road osmnáctin celkem neprávem na ústupu z popularity, ukazuje se, že přeci jenom stále ještě mají v zimním období určitý počet spokojených uživatelů, kteří na ně nedají dopustit díky přijatelným nárokům na prostor a také díky poměrně nízkým provozním nákladům, to vše při jistotě velmi slušných jízdních vlastností. Nejpopulárnějším a také nejrozšířenějším modelem tohoto měřítka je stále Xray M18, resp. jeho carbonová varianta Xray M18pro. Na tyto modely nabízíme celou škálu užitečného tuningu a řadu zajímavých vylepšení, které už byly na těchto stránkách v minulosti představeny. Nicméně byl jsem před časem osloven s požadavkem na nějaký odolnější nárazník.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Originální nárazník je celý z plastu a protože je hodně exponovaný, nevydrží dlouho. Typickým poškozením jsou „amputované“ okraje nárazníku. Dá se sice jezdit i s takto „zúženým“ nárazníkem, ale přináší to zvýšené riziko poškození dalších dílů, zejména bloků řízení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S ústupem ze slávy souvisí bohužel také horší dostupnost náhradních dílů, nárazník nevyjímaje  a tak jsem se rozhodl připravit opravný set, s jehož pomocí lze snadno repasovat původní poškozený nárazník na plně funkční a navíc i odolnější verzi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup opravy výborně ilustrují níže přiložené fotografie.  Potřebujeme poškozený originální nárazník z modelu M18 resp. M18pro a opravný set nárazníku ALSracing.  Začneme tím, že pomocí rýsovací jehly (v krajním případě i nabroušený drát s průměrem cca 1,8-2mm) ¨“otiskneme“ upevňovací otvory na torzo původního nárazníku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledkem je trojice středících důlků k vyvrtání děr pro šroubky M2,5x5mm jež jsou přiloženy v setu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Otvory vyvrtáme vrtákem o průměru 2,6-2,7mm

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při vrtání je třeba postupovat opatrně a přesně aby se otvory v dílech „sešly“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně otvory zëspodu nárazníku lehce ručně zahloubíme vrtákem o průměru cca 5mm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Finálním krokem je sešroubování dílů a osazení pěnového výřezu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tím je nárazník připraven k opětovnému použití. Opravnou sadu lze zakoupit za 159,- Kč na e-shopu zde: 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

Powered by WordPress