ALSRacing/

12. 2. 2014

Třetí závod ALSracing microcupu za námi

Filed under: Reportáže — admin @ 19:58

V sobotu jsme odjeli již třetí závod našeho mini seriálu a celý seriál se tak přehoupnul do druhé poloviny. Tento závod jednak přinesl nové startující ve většině kategorií a samozřejmě jsme viděli velmi zajímavé boje na trati.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZdánlivě jednoduchý okruh byl dost rychlý a díky tomu hodně náročný na naladění modelů i na koncentraci při pilotáži.  V kategorii Truck32 se zůčastnili tři piloti a díky koncepci a motorizaci modelů jsou závody mimořádně vyrovnané. Výsledky a grafický průběh jednotlivých jízd je zde.

truck32 

 

Truck32-00

V kategorii 28Stock tentokrát startovalo šest jezdců a tak bylo v jízdách na dráze někdy celkem „těsno“ a rovněž nebyla nouze o zajímavé souboje a výsledky, nicméně již od prvních jízd byl jasným favoritem Libor Prchal. Potěšitelná je účast dvojice pilotů z Prachatic, Jakuba Nováka a Radka Lišky, kteří i když skončili na posledních pozicích ukázali, že jezdit umí. Byl to, pokud vím, jejich první závod na kobercovém povrchu a tak po získání nezbytných zkušeností, zcela jistě časem ještě ukáží co v nich je.  Jak to celkově dopadlo a grafické průběhy jednotlivých jízdy máme níže.

 Stock28

 

Stock28-00

V kategorii Open 28 se jely dvě skupiny přičemž v áčku byly k vidění zajímavé souboje, ale také více chyb. Vítězně ze závodu vyšel i zde Libor Prchal, který sváděl souboje především s Jirkou Vaňkem. Ve skupině B to pak bylo mnohem klidnější a vítězství si zde připsal nováček závodů v této kategorii Kamil Velán. Celkové výsledky a grafický průběh jednotlivých jízd A finále je přiložen zde:

Open28

Open28-00 

 V kategorii 24Expert jsme viděli velmi zajímavé souboje v obou finálových skupinách, přičemž nejzajímavější boje probíhali v áčku opět mezi Liborem Prchalem a Jirkou Vaňkem a dále mezi Petrem Culkou a Jindřichem Klímou, přičemž Jindra rozhodl o zisku celkově třetího místa velmi povedenou poslední finalovkou, kde dokázal porazit i celkově druhého Jirku Vaňka. Opět se ukázalo, že v součtovém systému hodnocení není nic rozhodnuté do poslední jízdy a závody jsou tak opravdu nesmírně napínavé a pro piloty pochopitelně velmi náročné na koncentraci. Čtvrté místo tedy po velmi dobrém výkonu Petr Culka a pátá pozice  je  po výkonostním výpadku pro Luďka Aschenbrennera jistě zklamáním. Tento závod tak potvrdil opět mimořádnou vyrovnanost kategorie 1/24 Expert a je příslibem velmi zajímavých bojů ve zbývajících dvou závodech seriálu. V béčku sváděli těsné souboje dvojice Kamil Velán s Frantou Halamou na prvním a druhém místě a Jan Pičkar s Mirkem Vostárkem na třetím a čtvrtém místě, kde se Mirkovi nakonec podařilo vybojovat třetí příčku. Nováčkem závodů byl Kamil Šlachta, který se pomalu s RC technikou seznamuje a určitě i on v budoucnu začne na dráze svádět boje s kolegy nejen na našich závodech, ale patrně i v rodící se RC základně čtyřiadvacetinářů v Mostě. Na závodech tentokrát chyběli kluci Bulířovic, které  vyřadila z účasti nemoc. Přikládám opět celkové výsledky a dále grafické vyjádření průběhu jízd obou skupin.

 Expert24

24expert-00A 

24expert-00BPříští závod se pojede počátkem března a věřím, že účast bude minimálně stejně početná jako tentokrát. Děkuji všem pilotům za velice příjemnou sportovní adrenalinovou atmosféru a těším se na další setkání. Závěrem ještě pár fotografií v galerii.  

 

Powered by WordPress