ALSRacing/

5. 1. 2014

Druhý závod ALSracing Micro Cupu 4.1.2014

Filed under: Reportáže — admin @ 17:49

K druhému závodu malých modelů do Vísky se sjelo 12 pilotů z Krašlovic,  Trebechovic pod Orebem, Vysokého Mýta, Mostu, Liberce, Jablonce a Oldřichovic ….. prostě široké spektrum pilotů a ještě širší spektrum modelů.

účastníci závodu

Lahůdkou na startu byly speciály Libora Prchala, modely Jirky Vaňka a především parádně provedené a velmi pěkně jezdivé modely Trucků 1/32. Celkem na novém okruhu závodilo 21 modelů měřítek 1/24, 1/28 a 1/32. Péstrému poli co do počtu modelů vévodily 24 Expert, kde bylo na startu pěkných deset speciálů, tedy dvě skupiny. V kategorii Open 28 (mini-z) startovalo pět jezdců a shodně po třech modelech bylo k vidění v kategoriích Truck 32 a Stock 28 (mini-z).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Ve všech skupinách pak byly k vidění neskutečně vyrovnané soboje, kdy o výsledku a pořadí rozhodovaly jednotky nebo dokonce zlomky sekund. Byl vidět velký pokrok především u béčka 24 Expert, kde Martin Bulíř pomalu a jistě nabírá směr do áčka. Detailní výsledky jsou na přiložených screenech. Pro mně osobně bylo největším přínosem nové naladění modelů M243 a M243retro (podvozek jel kategorii Open28), kdy se podařilo výběrem mechovek připravit velmi jezdivé, odolné a přitom také provozně  levné  modely. Zejména v Open28 byl znatelný posun vzhůru i když na skvěle jedoucího Libora Prchala a jeho super lehký speciál nebyla šance se dotáhnout. Jirka Vaněk vedle účasti ve všech kategoriích ještě stihl hodně opravovat,  což je naprosto fenomenální výkon korunovaný i velice pěkným umístěním!!!  Solidní výsledek na svém prvním závodě s malými modely dosáhl také Kamil Velán z Mostu, jehož poslední finálový souboj s Frantou Halamou v B finále 1/24 Expert budil zaslouženou pozornost. Všem pilotům i jejich doprovodu děkuji za účast, skvělou atmosféru po celý den, resp část víkendu, a těším se na další závody buď v klubovém menším pojetí a nebo na třetí rundu našeho seriálu zhruba za měsíc. Máme také natočená nějaká videa, takže tímto stručným reportíkem informace ze včerejšího závodu ještě nekončí!!!  Atmosferu na dráze i v depu přesně vystihují fotografie v galerii. Další foto a info ze závodu naleznete u kolegů z Vysokého Mýta a z RC333.

 http://www.rcteam.cz/clanky23/20140104ALSCup2.php

http://www.rc333.cz/?p=2185

Výsledky 1/24 Expert

výsledky24expert

Výsledky 1/28 OPEN (mini-Z)

výsledky Open28 (mini-z)

Výsledky 1/28 Stock (mini-z)

výsledky Stock28

 Výsledky Truck 1/32

výsledky Truck32

 

 

 

 

Powered by WordPress