ALSRacing/

6. 12. 2013

P962 Camel-Repsol pro kat. Expert 1/24

Filed under: Čtyřiadvacetiny — admin @ 21:16

Dlouho jsem přemýšlel jestli se dá i ryze závodní šasi kategorie Expert 1/24  typu M243 osadit trošku pěknější kastlí a udělat aspoň jako polomaketa nějakého reálně existujícího závodního vozu. Když se mi dostaly do rukou karoserie Porsche 962 bylo rozhodnuto, že se vedle obvyklého rychlého “cáknutí“ kastle nějakou barvou aby se jaksi neřeklo a aby se vyhovělo pravidlům, pokusím o něco vzhlednějšího a na dráze atraktivnějšího. Prohledávání autodráhařských vebů s maketami P962 mi poskytlo mnoho inspirací ze kterých jsem jako první vlašťovku vybral variantu Camel-Repsol.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Důvodem byla jednak šance vytvořit potřebné dekály díky dostupnosti potřebných reklamních logotypů a jednak jasně žlutá barva díky níž je model na dráze skvěle vidět. Dekály jsem prozatím udělal tiskem na bílé samolepicí folii ale časem se to pokusím vylepšit využitím tzv. dekalového papíru na obtisky.  Takže tento první pokus rozhodně není definitivní a nejlepší možnou podobou dané karoserie.  Přesto když jsem včera večer kastli osadil na podvozek a model projel po dráze byl jsem hooodně opatrný s plynem abych té kastličce neublížil, na dráze byl model totiž sakramentsky realistický….

Karoserii (rozvor 110mm) lze v nenalakované podobě objednat zde:

Dekály v podobě samolepek je možno objednat zde:

 Tímto počinem ale není snaze o pěknější lexanové kastle konec, naopak beru to jako výzvu, že i model s lexanovou karoserií může být atraktivnější. Mám vybrané další typy P962 a určitě dojde časem i na nějakou maketovější lexanku pro Open 1/28. Pochopitelně i pro 1/24 zkusíme nějaké další varianty …. nemáme přeci jen ty P962. A co Vy … přátelé malých rychlých kol? Nepřidáte se? Pochlubte se svým polomaketovým modelem, případné foto rád zveřejním jako inspiraci pro ostatní.

Powered by WordPress