ALSRacing/

20. 10. 2013

Klubovna ALSracing s dráhou pro 1/24 a 1/28 (mini-z)

Filed under: Čtyřiadvacetiny — admin @ 18:59

Tři roky od ničivé povodně a zhruba jeden rok od myšlenky vybudovat v původně totálně zdevastovaném přízemí mého domu firemní kancelář, sklad e-shopu a zejména klubovnu s menší dráhou pro modely 1/24, 1/28 (mini-z) se sen a vize staly z větší části skutečností. Podařilo se opravit a zadaptovat největší a také nejhezčí místnost s původními historickými litinovými sloupy z konce devatenáctého století.  Celá akce stála nemalé finanční prostředky a  hlavně značnou spoustu práce. Na tomto místě chci poděkovat především manželce za trpělivost, Jindrovi Klímovi, Danovi Stříbrnému za veliký kus práce a také Radimu Lorencovi,  Patriku Danišovi a Petru Culkovi za vítanou pomoc. Počátky rekonstrukce a záměr jsem zde na stránkách již v minulosti publikoval, ale myslím, že teprve dnešní fotografie nejvíce umocní výsledek zhruba ročního úsilí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sice nás ještě čeká pár drobných úprav a aplikace doplňků, jako bude finální instalace špičkového LED osvětlení, montáž ozvučení,  osazení časomíry a realizace pryžového ochranného obložení sloupů v ploše dráhy, ale  to hlavní je již splněno, koberec si sedá a já včera večer po více než třech letech mohl konečně doma provětrat své malé rychlé potvůrky. Dráha je pokryta tradičním tzv. základovým kobercem, vymezení okruhu je pomocí prvků,  které „neubližují“ malým modelům, takže k úplnému dokončení dráhy chybí už jen zhotovit vyvýšenou „lavici“ pro cca 5-6 pilotů. Propustnost dráhy je u měřítek 1/24 a 1/28 předpokládána na cca 4-6 modelů a její tvar lze pochopitelně velmi snadno měnit. Na ploše cca 8,5×4,5m lze při šířce tracku 600-1000mm vytvořit cca 24-28m dlouhý okruh. Zázemí pro depa pilotů pojme cca 12 lidí a s možným rozšířením v další místnosti v přízemí bude možno „ubytovat“ až 20 pilotů. To by mělo být postačující pro uvažované pohodové klubové svezení či menší závody. Celý prostor bude osvětlen nejmodernějším úsporným a vysoce účinným systémem prototypového LED osvětlení vlastní  výroby  z vlastního vývoje pod značkou LEDMASTER LINE. Příjemnou pohodu a domácí atmosféru v chladných zimních měsících zajistí nainstalovaná krbová kamna. Pro piloty je realizovaný kvalitní rozvod elektrické energie s množstvím zásuvek  na pracovních stolech. V plánu je také do budoucna osadit nějaký projekční systém, aby bylo opravdu dobře vidět na průběžná pořadí v jízdě. No a to je asi tak v kostce prozatím všechno!

Zvu Vás na prohlídku fotogalerie a také se těším na setkání se zájemci o malé RC modely ať již na připravovaných klubových dnech s tréninkem, či na nějakých závodech které se zde určitě brzy uskuteční. Všichni majitelé modelů měřítka 1/24, 1/28 ( mini-z) a nebo Ti kteří přemýšlejí jak adrenalinově vyplnit blížící se zimní měsíce jsou srdečně zváni. Při výběru Vašeho prvního „prcka“ Vám rádi poradíme, pomůžeme, popřípadě zapůjčíme modely k předvedení a vyzkoušení, takže se u nás budete moci povozit i bez vlastního malého modelu!

Powered by WordPress