ALSRacing/

30. 11. 2012

Pár drobností pro dráhovkáře

Filed under: Slotracing aneb i bez RC to jede — admin @ 22:21

Po delší době jsem se dostal k několika věcem pro dráhové modeláře. Dílem se jednalo o zakázkové prvky pro autodráhaře ze Slaného a dílem jsem realizoval pár myšlenek, které uzrály v hlavě.

fullhub20x16-238

Jako první tu máme disky kol o průměru 20mm. Jedno provedení je tzv. fullhub  šířky 16mm a to druhé je klasiský užší typ (šířka pneu 14mm). Oboje pro osu 2,38mm.

disky20x14-238

Spolu s těmito disky přichází na trh úplná novinka v podobě mechových pneu pro SRC 1/24 makety.

mechovkatvrzena03

Guma je podle vyjádření zkušebních jezdců velmi kvalitní a předčí dokonce i populární mechovky Sigma. Polotovar (špunt), který nabízíme je vyroben slepením z pruhu mechové pryže a následně podroben chemickému procesu vytvrzování. Tento proces odstraní z gumy některá změkčovadla a celkově změní vlastnosti mechového materiálu. Guma je po celé procedůře tvrdší a působí velmi houževnatě. Zhruba dvouměsíční testy na autodráze také potvrdily předpoklad, že se bude tento materiál velmi pomalu opotřebovávat.

mechovkatvrzena01

Lze tedy konstatovat že je to opravdu velmi funkční a povedená směs pro autodráhové makety měřítka 1/24.

Další novinou je výrazné rozšíření sortimentu převodových kol pro makety.

spurgears01

Přesné obráběné delrinové převody v modulu 0,5 a DP64 si mezi dráhovými modeláři jež pevně našli své příznivce a tak jsem reagoval na jejich požadavek širšího sortimentu. Aktuálně jsou nově skladem čelní převodová kola s modulem 0,5mm v počtu zubů 28-47. Celá řada je kompletní. Převody lze dodat jak v „jednorázovém“ provedení s nerozebiratelným nábojem a pak v cenově výhodné variantě tzv. výměnného převodu pro naše duralové unašeče. K dispozici jsou pochopitelně jak na osu 3mm, tak na tzv. palcovou s průměrem 2,38mm.

Poslední novinkou jsou dva druhy plastových inzertů pro 20mm disky.

inserty01

Inzerty mají průměr 18,8mm a je tedy třeba u disků se silnější stěnou provést vhodné osazení (do hloubky cca 3mm), aby šly lehce použít. Inserty jsou v bílé barvě takže je lze snadno obarvit do  jakéhokoliv potřebného barevného odstínu.

inserty02

Provedení insertů je ve dvou variantách designu a je jasné z přiložených foto.

insert03

Zbývá jen dodat že veškeré novinky jsou dostupné na e-shopu www.rcmicrocars.eu v sekci dráhové modely.

Powered by WordPress