ALSRacing/

27. 2. 2011

Konverze formulových podvozků na GT kola

Filed under: Formule 1/10,Novinky — admin @ 21:14

Formule ovládly na řadě závodů startovní pole a tak se poslední dobou stále citelněji projevuje výrazná nedostupnoust kvalitních zadních mechových pneu. Tento problém má momentálně asi jediné rozumné řešení a tím je přechod na kola z populárních modelů 2WD World GT.

3rgt01

 Formulová mechová kola, pokud se vůbec vhodná seženou, stojí totiž kolem 25USD za pár (levnější typy jsou dlouhodobě nedostupné) zatímco kola GT se dají pořídit již od  15USD resp. v tuzemsku za cca 350,- Kč.  Navíc sortiment mechovek na gétéčka je výrazně širší a tak bude usnadněno ladění podvozků. ALSracing pro potřeby konverze připravil sadu unašečů a příslušenství, které dovolují osadit nejrozšířenější formulový podvozek F1-09 od 3Racingu výše uvedenými koly.

3rgt06

 Více je patrné z fotografií a já jen dodám, že na straně diferenciálu byla aplikována ještě jedna drobná ale významná změna.  V diferenciálu běžně používané axiální ložisko bývá často zdrojem problémů a navíc není vždy snadno dostupné. Proto bylo v konverzi ALSracing otestováno použití běžného robustního radiálního ložiska 5×10 které se ukázalo jako výhodnou náhradou axiálního uložení.

3rgt04

 Pro případné kritiky tohoto řešení jen upozorňuji že podobné řešení používají i jiní výrobci, např. Associated. Navíc provedení uložení unašeče dovoluje pochopitelně osadit i axiální ložisko a to provedení 5x10mm. Z původní sestavy zadní osy zůstává použita osa s pevným unašečem, tvrzené podložky, pružné napínací podložky a utahovací matice. 

3rgt07

3rgt03

3rgt08

3rgt09

 Sada je skladem, dostupná na e-shopu (zde) a bude k dispozici  i u Petra  Nesládka na moravských  závodech formulí.

Powered by WordPress