ALSRacing/

1. 2. 2016

Novinky v modelech 1/24 a 1/28 ALSracing na MMM2016 část.I.

Filed under: Čtyřiadvacetiny,Mini-z a osmadvacetiny,Novinky — admin @ 21:45

Jak jsem již psal, na uplynulém mistrovství micro modelů měřítek 1/24 1/28 a 1/32 v Českých Heřmanicích se teamu ALSracing opravdu dařilo a tak nyní nastal čas postupně si představit novinky, které úspěšné modely obsahovaly.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes si proto představíme jeden z nových klíčových prvků konstrukce podvozků Open28 a Expert24. Vývoji těchto modelů se věnuji mnoho let a dá se říci, že již cca od roku 2006 se držím jistého neměnného  konceptu provedení zadní nápravy, jehož hlavní předností byla vždy (Celý příspěvek…)

20. 12. 2014

Návrat M280-ky, aneb přichází M281

Filed under: Mini-z a osmadvacetiny,Novinky — admin @ 01:49

Těžko uvěřit tomu, že je to již více než sedm let co spatřil světlo světa koncept prvního podvozku závodní osmadvacetiny ALSracing označený M280. Tento podvozek se stal historicky naším nejúspěšnějším modelem co do počtu vyrobených kusů (bylo jich okolo 120).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Byl plně kompatibilní s karoseriemi mini-z a Iwaver a tak se stal ve své době pro řadu jezdců zajímavou alternativou oproti tehdy nejrozšířenějšímu mini-z podvozku MR02. Jeho hlavní tehdejší předností byla možnost osadit mnohem kvalitnější a spolehlivější elektroniku než jakou tehdy disponovalo mini-z a dále byl již v základu osazen plným tuningem (kuličková ložiska, kuličkový diferenciál, alu disky, výkonný motor atd.)  Pro méně znalé… minizetko tehdy mělo ještě AM27MHz systém s vysokou mírou rušení a velmi malým dosahem a bylo nutno jej pro zlepšení jízdních vlastností celkem dost tuningovat. Postupem doby (Celý příspěvek…)

13. 1. 2014

Vliv pneumatik na závodní pohodu modelů 1/28 – výběr mechovek

Filed under: Čtyřiadvacetiny,Mini-z a osmadvacetiny — admin @ 20:23

První dva odjeté závody ALSracing micro cupu mi poskytli velmi zajímavou příležitost udělat srovnání jaký vliv mají pneumatiky obuté na modelech mini-z, resp. obecně na modelech 1/28  na dosahované výsledky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je sice všeobecně známo, že pneumatiky z  mechové, resp. tzv. mikroporézní pryže jsou pro ježdění na koberci vhodnější než pneumatiky gumové z forem. Nicméně položil jsem si otázku jak moc může volba materiálu pneumatik ať již v pravidlech pořadatele, nebo vlastní vůlí pilota ovlivnit výkony jezdců na dráze. Osobně zastávám mnoho let názor, že na koberec patří mechové gumy a že ani (Celý příspěvek…)

30. 5. 2013

Nová zlatá 180-ka pro modely 1/24 a 1/28

Filed under: Čtyřiadvacetiny,Mini-z a osmadvacetiny — admin @ 21:03

Na letošním mistrovství v Zubří jsem úspěšně otestoval nový DC motor, který nahrazuje dnes již  nesehnatelnou legendární zlatou stoosmdesátku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Motor byl osazen v podvozku 1/24retro M243 a nasazený s lexanovou „Lola“ karoserií v kategorii 1/28 OPEN. Převod jsem jel 42/11 zubů. I když v některých momentech bylo poznat, že na nejvýkonější minizetkové motory na větší trati tato pohonná sestava nestačí, je to zcela nepochybně ekonomicky zajímavá volba pro menší klubové dráhy, kde nehraje (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress