ALSRacing/

15. 4. 2013

Užitečná maličkost pro formuli F109

Filed under: Formule 1/10 — admin @ 23:08

Populární model formule od 3Racingu je stále oblíbeným závodním náčiním a tak není divu, že tu a tam něco při kolizích na závodech odejde. Kdo tento model má, či měl, tak ví, že jedním z nejzranitelnějších dílů je sestava přední nápravy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevím jestli to byla náhoda nebo úmysl, ale díl spojující horní ramena, který současně slouží jako nastavovací prvek záklonu svislých čepů  je hodně často destruovanou součástkou, kterou však pokud vím nelze v originálním provedení koupit samostatně.  Z toho důvodu jsem se rozhodl (Celý příspěvek…)

27. 11. 2012

Tuningové asymetrické duralové bloky řízení pro desetinové modely F1

Filed under: Formule 1/10 — admin @ 01:50

Jelikož populární desetinové 2WD formule mají díky velmi jednoduché konstrukci přední nápravy pevnou světlou výšku dochází při opotřebení předních kol ke stavu kdy by sice kola ještě mohla sloužit ale světlá výška už je tak malá že je prostě musíme vyměnit za nove. To je při poměrně vysoké ceně kol a rovněž s ohledem na jejich horší dostupnost celkem neekonomické řešení a proto ALSracing  přináší novinku, která vedle významného zvýšení odolnost dílu řeší tento nedostatek.

bloky05-05

Představujeme tuningovou náhradu standartních plastových bloků řízení v podobě duralových tzv. asymetrických bloků. (Celý příspěvek…)

30. 7. 2011

Převodová kola do formulí v klasickém „Tamiya“ modulu

Filed under: Formule 1/10,Novinky — admin @ 15:20

Po úspěchu šestnáctikuličkových převodových kol do formulových podvozku v jemném modulu (DP64) se objevil požadavek na výrobu obdobných kol ve standartním tamiyáckém modulu, tedy v 0,6mm. Tato kola s většími zuby jsou více vhodná pro venkovní ježdění, kde převody trpí od nečistot a je tak výhodnější když jsou zuby větší.

prevody-m06-3r1K dispozici jsou opět (Celý příspěvek…)

27. 2. 2011

Konverze formulových podvozků na GT kola

Filed under: Formule 1/10,Novinky — admin @ 21:14

Formule ovládly na řadě závodů startovní pole a tak se poslední dobou stále citelněji projevuje výrazná nedostupnoust kvalitních zadních mechových pneu. Tento problém má momentálně asi jediné rozumné řešení a tím je přechod na kola z populárních modelů 2WD World GT.

3rgt01

 Formulová mechová kola, pokud se vůbec vhodná seženou, stojí totiž kolem 25USD za pár (levnější typy jsou dlouhodobě nedostupné) zatímco kola GT se dají pořídit již od  15USD resp. v tuzemsku za cca 350,- Kč.  Navíc sortiment mechovek na gétéčka je výrazně širší a tak bude usnadněno ladění podvozků. ALSracing pro potřeby konverze připravil (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress