ALSRacing/

1. 10. 2017

Povídání o převodech pro RC modely 1/10

Filed under: Desetiny,Novinky — admin @ 22:33

Téměř všechny RC modely obsahují nějaké to ozubené kolečko, odborně řečeno, pastorek, spurgear, převodové kolo …… Jenže není ozubené kolo jako ozubené kolo…..

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se zaměřím na převody pro populární modely kategorie 1/10 (Touring cars, Pan cars resp. GT, formule 1) tak zde v zásadě narazíme na dva druhy převodů a to na převody lisované na vstřikolisech a na převody obráběné někdy též tzv. „cutting“ neboli „řezané“ rozumněj frézované převody (pro účel tohoto textu neřešíme velikost modulu převodu, protože není podstatná pro vysvětlení rozdílů mezi lisovanými a obráběnými převody).

Zásadní vliv na kvalitu a životnost převodů má použitý materiál a technologie jejich výroby, zejména pak jestli jde o lisované nebo obráběné převody!!!!! (Celý příspěvek…)

9. 4. 2015

Nové precizní převody pro modely TC 1/10 v modulu DP64

Filed under: Desetiny,Novinky — admin @ 12:54

Ve spolupráci s Petrem Grofem jsem připravil novinku v nabídce kvalitních delrinových odvalovaných převodů pro modely touring cars měřítka 1/10 v modulu DP64, tedy v tzv. jemném zubu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejprve trochu povídání o převodech obecně a hlavně vysvětlení v čem je ten podstatný rozdíl mezi našimi převody a převody, které většina pilotů používá a které se na tuzemském trhu standartně prodávají. Běžně používaná ozubená kola (spurgeary) jsou vyráběna (Celý příspěvek…)

15. 4. 2013

Užitečná maličkost pro formuli F109

Filed under: Formule 1/10 — admin @ 23:08

Populární model formule od 3Racingu je stále oblíbeným závodním náčiním a tak není divu, že tu a tam něco při kolizích na závodech odejde. Kdo tento model má, či měl, tak ví, že jedním z nejzranitelnějších dílů je sestava přední nápravy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevím jestli to byla náhoda nebo úmysl, ale díl spojující horní ramena, který současně slouží jako nastavovací prvek záklonu svislých čepů  je hodně často destruovanou součástkou, kterou však pokud vím nelze v originálním provedení koupit samostatně.  Z toho důvodu jsem se rozhodl (Celý příspěvek…)

27. 11. 2012

Tuningové asymetrické duralové bloky řízení pro desetinové modely F1

Filed under: Formule 1/10 — admin @ 01:50

Jelikož populární desetinové 2WD formule mají díky velmi jednoduché konstrukci přední nápravy pevnou světlou výšku dochází při opotřebení předních kol ke stavu kdy by sice kola ještě mohla sloužit ale světlá výška už je tak malá že je prostě musíme vyměnit za nove. To je při poměrně vysoké ceně kol a rovněž s ohledem na jejich horší dostupnost celkem neekonomické řešení a proto ALSracing  přináší novinku, která vedle významného zvýšení odolnost dílu řeší tento nedostatek.

bloky05-05

Představujeme tuningovou náhradu standartních plastových bloků řízení v podobě duralových tzv. asymetrických bloků. (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress