ALSRacing/

3. 12. 2014

Opravný set pro nárazníky modelů Xray M18 a M18pro

Filed under: Novinky,Osmnáctiny — admin @ 19:26

Přestože jsou modely on-road osmnáctin celkem neprávem na ústupu z popularity, ukazuje se, že přeci jenom stále ještě mají v zimním období určitý počet spokojených uživatelů, kteří na ně nedají dopustit díky přijatelným nárokům na prostor a také díky poměrně nízkým provozním nákladům, to vše při jistotě velmi slušných jízdních vlastností. Nejpopulárnějším a také nejrozšířenějším modelem tohoto měřítka je stále Xray M18, resp. jeho carbonová varianta Xray M18pro. Na tyto modely nabízíme celou škálu užitečného tuningu a řadu zajímavých vylepšení, které už byly na těchto stránkách v minulosti představeny. Nicméně byl jsem před časem osloven s požadavkem na nějaký odolnější nárazník.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Originální nárazník je celý z plastu a protože je hodně exponovaný, nevydrží dlouho. Typickým poškozením jsou (Celý příspěvek…)

4. 4. 2013

Volné mistrovství ČR Micro měřítek v Zubří z pohledu ALSracing – část druhá neděle.

Filed under: Osmnáctiny,Reportáže — admin @ 00:51

V neděli 24.3.2013 pokračovalo mezinárodní mistrovství malých měřítk v Zubří závodem v kategoriích osmnáctin. Pro letošek jsem osmnáctiny pojal ryze oddychově bez jakýchkoliv osobních ambicí na bednu a přihlásil se do kategorie 1/18 Stock 4WD. To byla moje historická premiéra a musím uznat, poté co jsem sledoval souboje v 1/18 Open, že jsem byl letos opravdu moc rád za pomalejší auto…. kriticky musím přiznat, že bych jim v OPENU letos už tutově překážel….  Vlastní průběh závodů je precizně popsán např. zde  a tak se soustředím spíše na postřehy vztažené na osmnáctinový materiál ALSracing.

zubri02

Osmnáctiny se i přes určitou stagnaci stále drží při životě a myslím, že se tak děje i díky kategoriím u jejichž zrodu jsem stál osobně se svými modely. Formule 1/18 měly letos (Celý příspěvek…)

17. 11. 2012

Představujeme nový obousměrný programovatelný regulátor pro DC motory

Filed under: Čtyřiadvacetiny,Mini-z a osmadvacetiny,Osmnáctiny — admin @ 22:02

Uběhlo hodně vody v řekách a naše RC autíčka najezdila pěkných pár kilometrů od doby kdy jsem představoval první programovatelný regulátor DC motorů pro modely 1/18 a 1/24 s označením ALreg1824. Tehdy se jednalo o regulátor pouze jednosměrný (plyn/brzda).  To že se jednalo o kvalitní řízení později prokázala tato regulace v rukách Tomáše Brodského, který se s jejím přispěním stal mistrem ČR v kategorii 1/18 Stock (tehdy ještě se stoosmdesátkovými motory). V kategorii 1/18 se postupem času začaly stále více prosazovat AC pohony na úkor DC a tak nějak nebyl důvod jít do vývoje či inovace původního regulátoru (požadavkem k inovaci byla zpátečka).

reg00

Rostoucí obliba modelů menších měřítek, především pak 1/24 (kategorie Expert, Retro a formule) už v loňském roce naznačila, že DC regulace není úplně mrtvá (Celý příspěvek…)

23. 10. 2012

„Home made“ resp. garážová produkce versus světoznámé značky v modelařině.

Mnozí lidé mají dnes představu, že v domácích nebo někdy v tzv. garážových podmínkách nejde vyrobit produkce schopná konkurovat zavedeným „světoznámým“ značkám a tak jsem se rozhodl o tomhle tématu něco napsat a tak trochu odhalit zákulisí vzniku mých modelů, nastínit filozofii s níž k jejich produkci přistupuji v celém procesu od návrhu až po výrobu. Rozhodl jsem odhalit co stojí za úspěšnými výsledky mých tuningů pro mini-z a dalších modelů a také vysvětlit proč jsem v předchozím článku doporučoval to co jsem doporučoval…..

cnc-frezka

Bezprostředním impulsem k napsání tohoto článku byla reakce jednoho slovenského kolegy na předchozí příspěvek o čtyřiadvacetinách ze které si dovolím ocitovat jednu část, protože vystihuje to s čím se pravidelně setkávám již řadu let:

„……….. pekný článok, veľmi výstižný, pre chápavých ľudí v podstate kompletný návod na čo možno najlacnejšie jazdenie a oproti mini z, tieto laminátové podvozky poskytujú možnosť ladenia podvozku bez nakupovania drahých dielov. A však image svetoznámej značky je mocný. Ja vidím , aké úsilie stojí presvedčiť ľudí s ktorými sa stretávate skutočne často, mnohokrát argumentujú dosť pokrivenými argumentami. Neraz sa stretnem z argumentácoiu, čo to môž byť za výrobok, ktorý vyrobí niekto v podmienkach malej rodinnej firmy, bez toho, aby sa títo ľudia pozreli na vec detailne. ……..“

Spotřební společnost posledních cca 20 let silně pokřivila pohled lidí na kvalitu. Kdysi, ještě v dobách socialismu, když jsem začínal dělat takříkajíc na koleně nějakou produkci byl důvod domácí výroby jasný (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress