ALSRacing/

12. 2. 2019

Jedna nostalgická vzpomínka – Formule 1/18

Filed under: Novinky,Osmnáctiny — admin @ 00:46

Je to už hodně let co jsme s Vláďou Vomlelem a dalšíma příznivcema zkoušeli oživit RC modely 1/18 vývojem formule. Bohužel nepovedlo se to, škoda ….. Nicméně i po těch letech si myslím, že to vůbec nebyl špatný nápad a ty modely měly něco do sebe.  Že by to možná nemuselo být úplně mrtvé se ukázalo před několika týdny.

F118C-2019-01
Asi před měsícem  jsem se totiž nechal ukecat k oživení podvozku osmnáctinové formule jedním rakušákem, který na mých stránkách v opravdu velmi hluboké historii našel zmíňky o tomhle projektu. To rozhodnutí, že mu formuli 1/18 resp. podvozek pro ni zakázkově postavím byla sice celkem pěkná blbost, protože to dalo tolik práce, že jsem byl placenej hůř než ukrajinská uklízečka na zkrácenej úvazek,  (Celý příspěvek…)

3. 12. 2014

Opravný set pro nárazníky modelů Xray M18 a M18pro

Filed under: Novinky,Osmnáctiny — admin @ 19:26

Přestože jsou modely on-road osmnáctin celkem neprávem na ústupu z popularity, ukazuje se, že přeci jenom stále ještě mají v zimním období určitý počet spokojených uživatelů, kteří na ně nedají dopustit díky přijatelným nárokům na prostor a také díky poměrně nízkým provozním nákladům, to vše při jistotě velmi slušných jízdních vlastností. Nejpopulárnějším a také nejrozšířenějším modelem tohoto měřítka je stále Xray M18, resp. jeho carbonová varianta Xray M18pro. Na tyto modely nabízíme celou škálu užitečného tuningu a řadu zajímavých vylepšení, které už byly na těchto stránkách v minulosti představeny. Nicméně byl jsem před časem osloven s požadavkem na nějaký odolnější nárazník.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Originální nárazník je celý z plastu a protože je hodně exponovaný, nevydrží dlouho. Typickým poškozením jsou (Celý příspěvek…)

4. 4. 2013

Volné mistrovství ČR Micro měřítek v Zubří z pohledu ALSracing – část druhá neděle.

Filed under: Osmnáctiny,Reportáže — admin @ 00:51

V neděli 24.3.2013 pokračovalo mezinárodní mistrovství malých měřítk v Zubří závodem v kategoriích osmnáctin. Pro letošek jsem osmnáctiny pojal ryze oddychově bez jakýchkoliv osobních ambicí na bednu a přihlásil se do kategorie 1/18 Stock 4WD. To byla moje historická premiéra a musím uznat, poté co jsem sledoval souboje v 1/18 Open, že jsem byl letos opravdu moc rád za pomalejší auto…. kriticky musím přiznat, že bych jim v OPENU letos už tutově překážel….  Vlastní průběh závodů je precizně popsán např. zde  a tak se soustředím spíše na postřehy vztažené na osmnáctinový materiál ALSracing.

zubri02

Osmnáctiny se i přes určitou stagnaci stále drží při životě a myslím, že se tak děje i díky kategoriím u jejichž zrodu jsem stál osobně se svými modely. Formule 1/18 měly letos (Celý příspěvek…)

17. 11. 2012

Představujeme nový obousměrný programovatelný regulátor pro DC motory

Filed under: Čtyřiadvacetiny,Mini-z a osmadvacetiny,Osmnáctiny — admin @ 22:02

Uběhlo hodně vody v řekách a naše RC autíčka najezdila pěkných pár kilometrů od doby kdy jsem představoval první programovatelný regulátor DC motorů pro modely 1/18 a 1/24 s označením ALreg1824. Tehdy se jednalo o regulátor pouze jednosměrný (plyn/brzda).  To že se jednalo o kvalitní řízení později prokázala tato regulace v rukách Tomáše Brodského, který se s jejím přispěním stal mistrem ČR v kategorii 1/18 Stock (tehdy ještě se stoosmdesátkovými motory). V kategorii 1/18 se postupem času začaly stále více prosazovat AC pohony na úkor DC a tak nějak nebyl důvod jít do vývoje či inovace původního regulátoru (požadavkem k inovaci byla zpátečka).

reg00

Rostoucí obliba modelů menších měřítek, především pak 1/24 (kategorie Expert, Retro a formule) už v loňském roce naznačila, že DC regulace není úplně mrtvá (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress