ALSRacing/

21. 4. 2010

Mistrovství 1/18 on-road Polná 2010

….. Jak se sklízí poháry, jak jsem byl poražen vlastní zbraní, jak má aspoň někde ještě pořád navrch modelařina nad čistou komercí, prostě osmnáctiny jako poslední bašta opravdových okruhových automodelářů….

Od vrcholu letošní osmnáctinové sezóny ještě neuplynul ani týden a již jsme si mohli přečíst spousty různých  hodnocení  tohoto závodu z různých úhlů pohledů,  jak ze strany jezdců, tak ze strany pořadatele. Videa i fota jsou k dispozici   na  www.masters.cz i jinde, já jsem byl bez fotoaparátu a tak aspoň moje pocity a hodnocení písemně. (Celý příspěvek…)

8. 4. 2010

Testy nových SOFT EXTREM mechových pneu

První svezení s pneu SOFT EXTREM pro osmnáctiny 2WD a 4WD.

softextrem

Kvůli tenčícím se zásobám zadních mechových kol soft speciál, které bohužel není možno od subdodavatele znovu objednat  jsem byl nucen zahájit hledání vhodné náhrady. (Celý příspěvek…)

4. 3. 2010

Opravy a tuning modelu Robitronic Scalpel part.2.

Filed under: Nezařazené,Novinky,Ze sveta malých RC aut — admin @ 22:26

V dnešním díle seriálu se podíváme na další bonbonek v konstrukci Scalpela. Když jsem ladil model na loňské mistrovství do Polné, tak jsem při testech večer před závodem i po velmi malých kontaktech s dřevěnými mantinely zlikvidoval celou zásobu kuličkových ložisek uložení osy zadní nápravy. Chvíli mi trvalo než jsem přišel na to proč tomu tak je…..na vině bylo:

Spodní plato motorového bloku.

Toto plato je v originále zhotoveno z plechu z hliníkové slitiny a má sílu 1,5mm a evidentně se nejedná o moc kvalitní materiál.

scalpmot2

Celá červěně eloxovaná zadní náprava působí velmi atraktivně, ale popravdě moc nefunguje. (Celý příspěvek…)

3. 3. 2010

Opravy a tuning modelu Robitronic Scalpel part.1.

Filed under: Novinky,Závody,Ze sveta malých RC aut — admin @ 17:41

O modelu Robitronic Scalpel by se dalo spolehlivě napsat, že se pod líbivým obalem skrývá méně vábný obsah.  Pokud máme model v originálním provedení jen na stole nebo někde na poličce, tak vypadá vše doslova idylicky. Jakmile začneme jezdit a nebo dokonce závodit, začnou se hromadit potíže. Tento mini seriál bude postupně představovat problémy tohoto modelu a jejich řešení. Nekladu si za cíl řešit sáhodlouhé teorie zadokolek, ale chci uživatele tohoto modelu upozornit na slabá místa a nabídnout možné řešení problémů tak jak jsem je prakticky ověřil.

Sloupek třecího tlumiče.

scalpsl02

Zdánlivě nevýznamný a jednoduchý díl je u tohoto modelu typickou ukázkou konstruktérské či technologické stupidity. A nebo že by šlo o záměr výrobce ????

(Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress