ALSRacing/

12. 2. 2019

Jedna nostalgická vzpomínka – Formule 1/18

Filed under: Novinky,Osmnáctiny — admin @ 00:46

Je to už hodně let co jsme s Vláďou Vomlelem a dalšíma příznivcema zkoušeli oživit RC modely 1/18 vývojem formule. Bohužel nepovedlo se to, škoda ….. Nicméně i po těch letech si myslím, že to vůbec nebyl špatný nápad a ty modely měly něco do sebe.  Že by to možná nemuselo být úplně mrtvé se ukázalo před několika týdny.

F118C-2019-01
Asi před měsícem  jsem se totiž nechal ukecat k oživení podvozku osmnáctinové formule jedním rakušákem, který na mých stránkách v opravdu velmi hluboké historii našel zmíňky o tomhle projektu. To rozhodnutí, že mu formuli 1/18 resp. podvozek pro ni zakázkově postavím byla sice celkem pěkná blbost, protože to dalo tolik práce, že jsem byl placenej hůř než ukrajinská uklízečka na zkrácenej úvazek,  (Celý příspěvek…)

21. 12. 2018

Kola a okolky pro železniční modely

Filed under: Novinky — admin @ 14:44

Během vývoje pojezdů motoráků M810  (M152)  a  M131 jsem řešil otázku výroby kol resp. okolků. Sice jsou stále ještě na trhu dostupné okolky resp. dvojkolí vyráběné v zahraničí, ale pro moje potřeby celokovového okolku, kde je izolace tvořena hřídelí resp. ozubeným kolem populární TT převodovky nejsou standartní  dostupná kola či dvojkolí příliš vyhovující.

DSC_0152

Proto jsem oživil projekt vlastní výroby okolků s profilem RP25, který byl zahájen (Celý příspěvek…)

25. 10. 2018

Novinky v sortimentu převodů pro železniční modely M0,4

Filed under: Novinky — admin @ 23:49

Po delší době tu máme několik novinek, které rozšiřuji naši nabídku ozubených kol  pro pojezdy modelové železnice.

Jedná se tentokrát o poněkud méně tradiční provedení , zejména co se týče otvoru pro osu.

M04-volna2mm-00

Naší zvyklostí jsou převody určené k nalisování na osy 1,5 nebo 2mm (popřípadě zakázkově i jiné průměry), ale kola pro volné tedy otočné uložení na ose jsou novinkou. Kola mají díru s průměrem cca 2,02mm a dovolují tak volné otáčení (Celý příspěvek…)

18. 5. 2018

TT pojezdy M810 a M131 – verze 2018

Filed under: Novinky — admin @ 11:10

Oba naše TT pojezdy se pomalu a jistě usídlují na kolejištích a tak je na čase představit aktuální variantu v jaké jsou nyní dostupné. Oba pojezdy s druhou vyráběnou sérii doznaly nepatrné změny v koncepci rámu a zapojení napájení. Výrobně složité drážky pro vodiče a pracné stáčení a izolování tenkých měděných pramenů při zapojování sbírání proudu z ložisek převodovek bylo nahrazeno kombinací tenkého pásku a tenkých izolovaných vodičů.  Aktuálně se nyní rozlišují dvě vyráběné varianty a to “DC“ a „digitál“

M810-DCversion01

Varianta „DC“ má velmi zjednodušené zapojování pomocí (Celý příspěvek…)

Older Posts »

Powered by WordPress